פסטיבלימוד 2016 "סור מרע, עשה טוב"

הציטוט  מתהילים ''סור מרע- עשה טוב'' היה המוטו של פסטיבל הלימוד הרביעי שהתקיים במאי השנה. כ- 150 משתתפים מכרמיאל ומיישובי המועצה האזורית משגב התכנסו ללימוד משותף, קבוצות דיון והרצאות – כולם ברוח המשפט הרשום למעלה.

העמותה שלנו מהווה חלק מרכזי בארגון פסטיבלי הלימוד מאז 2013. מידי שנה מצטרפים משתתפים חדשים והשנה הם נהנו ממגוון פעילויות גדול במיוחד. הרבנית האורתודוכסית דבורה דורון הובילה קבוצת לימוד על הסיפורים הנידחים בתנ''ך והכומר אליאס שקור (הארכיבישוף של הגליל) שוחח על תפיסת הטוב והרע במסורת היהודית והנוצרית, אליעזר יערי גלל את הסיפור האישי שעומד מאחורי ספרו האחרון.

פנים נוספות של התמודדות מוסרית עם דילמות היום יום הועלו על ידי גדי גבריהו מעמותת ''תג-מאיר'' שמתמודדת עם גילויי גזענות וחגית ברייטמן יחד עם דינה דויד דנו בהפעלת בית התמחוי המקומי. רן מלמד תאר את הפעילות למען ''צדק חברתי'' של עמותת ידיד.

פסטיבל הלימוד הוא תמיד תוצאה של שיתוף פעולה של ארגונים שונים. השנה למשל שוחחה נויה שגיב על ''929: תנך ביחד'' יוזמת לימוד משותפת (בעתיד נתאר בפרוט את חלקנו ביוזמה ארצית זו) וקרן גשר לקולנוע הציגה סרט קצר שגרר דיון ממושך וסוער.

למרות שכולנו גרים באזור ומכירים את אתר יודפת הרי שמשתתפי הסיור שהובילה סיגלית אור מיוזמות הפסטיבל  ופעילה מרכזית בעמותה, זכו למבט חדש על האתר המוכר. כול המשתתפים התאספו בסיום הפסטיבל לקבלת שבת מוזיקלית משותפת בהובלת הרב אור זהר והמוזיקאי ג'ורג' סמאן.

בשיחת הפתיחה של הפסטיבל אמר הרב דובי אביגור, מהאבות המייסדים ואחד ממובילי האירוע, שהוא מקווה שהיום כולו יהיה מאיץ ומניע לפעילות עתידית של המשתתפים;  פעילות שכולה תכוון ''להרחיק את הרע- ולעשות טוב''.  כולנו מצטרפים לתקווה זו ופועלים ליישומה.

אתנחתא מוזיקלית

תכנית 2016