במהלך הקיץ או Summer Season

סגל העובדים של העמותה עמל במהלך כול השנה אבל פן מרכזי בפעילות וביטוי מרכזי לחזון העמותה הם מפגשים בין יחידים וקבוצות  צעירים ומבוגרים מחו''ל עם צעירים ישראלים במיוחד עם בני נער מקרב החברה הישראלית ערבית. במשך שלושת החודשים הראשונים של הקיץ ארחנו למעלה מ60 קבוצות מחו''ל לפעילות חברתית כשאנחנו דנים ומציגים את הפסיפס החברתי הייחודי לאזורנו. עבור רבים מהמשתתפים זהו מפגש ראשון ולעיתים מטלטל עם ההטרוגניות והמורכבות של מערכות היחסים בחברה הישראלית. כמו תמיד אנחנו רואים שעצם המפגש והשהיה בצוותא מובילים לשיחות גלויות, דיון בנרטיבים ובהשקפות עולם שונות. אנשים שלא היו נפגשים ללא התשתית וההדרכה שהכנו עבורם מבלים את היום בצחוק ובשיח ומסיימים אותו בהצעת ''חברות'' ברשתות חברתיות.

אנחנו מקווים שהתמונות שצרפנו מעבירות את התחושה והחוויה.

משלחת בני-עשרה מניו-גרסי שנמצאת בארץ בתוכנית מפרכת של Diller Teen Fellows program נפגשו במהלך ביקורם עם בני נער ממג'ד אל-כרום. החבר'ה הערבים וויתרו על ארוחת חג עיד אל פיטר ונסעו לקיבוץ  שער הגולן כדי לפגוש את עמיתיהם האמריקאים. החום הכבד ומיזוג האוויר שלא עבד לא מנעו שיח שוטף ודיון גלוי ומעמיק בסוגיות השעה.

ארחנו נציגים נוספים של תוכנית Diller Teen Fellows program שנפגשו עם צעירים בני גילם ממגד אל-כרום ומדיר אל אסאד. גם אנחנו, כשאנחנו מתבוננים בתמונות, לא מצליחים תמיד להבחין מי היגיע מדרום אפריקה ומי מהכפרים השכנים לכרמיאל.

המפגש שהתרחש במתנ''ס בכפר דיר אל אסאד העלה שאלות מפתיעות שנבעו מהיות המפגש מכונן וראשוני למרבית המשתתפים. לנו זכורה שאלתו של אחד המשתתפים מדרום-אפריקה שתהה האם המגורים בכפרים נבדלים הם תוצאה של אפרטהייד?! נערה יהודייה מירושלים וצעירים ערביים גילו להפתעתם שאת סיפור הקמת המדינה שבה הם חיים הם מספרים בצורה שונה לגמרי... וכולם, גילו שהם יכולים לשוחח, להתווכח ביחד על הכול: גם על אלוהים!

וכך נראה שבוע אופייני של חודש יוני!

יום ראשון: שני מפגשים מתנהלים בעת ובעונה אחת. האחד בדיר אל אסאד והאחר בכפר נחף. משתתפים צעירים יהודיים מרחבי ארה"ב וצעירים מהחברה הערבית

יום שני: מפגש ב"שני קולות". צעירים יהודים מראשון לציון וצעירים ערבים מכפרים בגליל.

יום שלישי:  קבוצה אחת מח"ל במפגש עם צעירים מקומיים, קבוצה אחרת צופה בפעילות הקרקס

יום רביעי: קבוצת לימוד תנך (929: "תנך ביחד") מתכנסת שוב בשעות הבקר. אחר הצהריים מגיעה קבוצה לצפות בפעילות הקרקס

יום חמישי: מפגש לשיח בין צעירים ישראלים וצעירים מארה"ב  כחלק מפעילות "שותפות אלפיים" של עמק המעיינות-בית שאן והקהילה האחות מקליבלנד אוהיו.

יום שישי: פעילות משותפת ודיון על חיים בצוותא בגליל יחד עם חברי הוועד המארגן של "שותפות אלפיים" המקומית: כרמיאל-משגב- פיטסבורג.

שבת: עד כאן. בשבת גם אנחנו נחים.

עוד סיפורים

מפגש בין בני נוער ערבים מדיר אל-אסד ונוער מקולורדו. הפגישה התקיימה בשורשים.